ساخت کلیشه فلزی

کلیشه سازی انواع مختلفی دارد کلیشه ژلاتینی , کلیشه فلزی و کلیشه چاپ سیلک , تمام موارد فوق با دستگاه کلیشه سازی که به آن میز نور کلیشه سازی هم می گویند ساخته میشود برای ساخت کلیشه فلزی میتوان از سیلیکون فشرده که به آن نایلوپرینت می گویند استفاده نمود. روش ساخت کلیشه نایلوپرینت مانند: ساخت مهر و با همان میز نور مهرسازی است.

روش ساخت

روش ساخت بدین صورت است که ابتدا طرح کلیشه را درون نرم افزار فتوشاپ یا نرم افزار کورل آماده نمود و با پرینتر لیزری روی کاغذ کالک و یا طلق ترنس پرینت می گیریم سپس با نایلوپرینت خام درون دستگاه یووی کلیشه ساز که همان دستگاه مهرسازی است قرار میدهیم تا نور یووی طرح را روی سیلیکون چاپ کند. بعداز اتمام نوردهی باید آن را با فرچه و حلال شستشو داد تا برجسته شود.کلیشه سازی فلزی به دو روش دستی و اتوماتیک انجام میشود. دستگاه اتوماتیک کلیشه سازی مراحل چاپ طرح و شستشو را اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام میدهد اما دستگاه کلیشه سازی دستی مرحله شستشو بصورت دستی انجام می گردد.

ملزومات کلیشه سازی

لوازم مورد نیاز برای کلیشه سازی علاوه بر میز نور کلیشه سازی شامل کلیشه خام , اسپری راپید , حلال شستشو و کاغذ کالک می باشد کلیشه های نایلون پرینتی تا 200 درجه حرارت را تحمل می کنند و برای چاپ طلاکوب روی انواع سررسید , تقویم , کارت عروسی و جعبه مناسب است.

ویژگی دستگاه کلیشه سازی

  • یک سال گارانتی فول تعویض
  • لامپ های یووی ماوراء بنفش ژاپنی
  • بردهای دیجیتالی اصلی
  • تایمر فول دیجیتالی
  • از 950 هزار تا 10950 هزار تومان
انواع کلیشه

ساخت انواع کلیشه فلزی داغی , ساخت کلیشه طلاکوب , ساخت کلیشه تامپو و همچنین ساخت انواع مهر برجسته فلزی با دستگاه کلیشه فلزی انجام میشود مهر برجسته یا همان مهر فلزی به مهرهایی گفته میشود که کاغذ را برجسته می کنند. و به جوهر و استامپ نیازی ندارند برای ساخت این مهرها از نایلوپرینت خام استفاده میشود که بسیار با کیفیت و با دوام است.